Cuma
Az Bulutlu
-12°C | 4°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
-15°C | 0°C
Pazar
Çok Bulutlu
-8°C | 3°C

Yürüyen Ayaklar Seyahat Bloğu Narman Ziyareti

Yürüyen Ayaklar Seyahat Bloğu Narman Ziyareti

Tekirdağ´da faaliyet gösteren Yürüyen Ayaklar Seyehat Bloğu Ekipleri Narman Peri Bacalarımızı ziyaret etti. Son zamanlarda Turizm yatırımlarının beklendiği bölgeye ziyaretçi akımı git gide artıyor. Bahar ayında Narman Belediyesinin projesi olan Turizm tesisi yapılınca bölgemizde ciddi anlamda turizm faaliyetlerinin artış sağlayacağı bekleniyor.
Ziyaretçilerimizin Ropörtajları da  kameramıza şu şekilde yansımıştır. 

Nermin Yurdakul: Tekirdağ´dan geliyorum. 1989 yılında ilk defa buraya gelmiştim. Şu an nostalji yaşamak için geldim. Ama peri bacalarını o zamanlar bilmiyordum. Çok güzel yerler olduğunu gördüm. Duygulandım.

Ayşe Olgun: Ben köy hayatını çok seviyorum. Böyle bir yerim olsa burada yaşarım. Hayvan bakarım çiçek ekerim. Doğayı çok seviyorum

Hanife Bayram: Tekirdağ´dan Yürüyen Ayaklar Yürüyüş Grubuyla Yola Çıktık. Trenle beraber Doğu Eksperesiyle Kars ve Kars´tan sonra da Erzurum´dayız. O kadar değişik bir dokusu var ki yani çok değişik bir bölge herkesin gelip görmesini isteriz. Dokusu hiç bozulmamış

Şefika Eryılmaz: Narmandaki kırmızı peri bacalarını çok beğendik. Yıllar önce amerikadaki arizonadaki grand kanyona da gittim. orası ile burası bire bir aynı diyemiycem. Buradakiler şapkalı oradaki kanyon daha farklı. Narman´ın çok ayrı bir doğa örtüsü var. Kırmızı peri bacaların şapkaları da çok ilginç. Herkesin buraya gelip görmesini isterim. Türkiye de u tarihi dokuyu herkesin görmesini isterim.

Uğur Şimşek: Her görenin çok etkilendiği doğanın muhteşem bir yapısı ülkemizde az bilinen bişey. Burada öğrendiğimiz kadarıyla Fransızlar çok geliyormuşlar buraya. Bu da bizim ayıbımız olsa gerek. Hatta biz yürümeyi çok sevdiğimiz için baharda gelip bu 62. km´ye yayılmış 3 tane vadiden oluşan bölgeyi adım adım adımlayarak yakından görmeyi ve gezmeyi arzu ediyoruz. Ve mutlaka Türkiye de yaşayan ve doğayı seven herkesin bu güzelliği görmesini tavsiye ederim.

Narman Belediye Başkanlığı