Pazar
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
3°C | 18°C
Pazartesi
Çok Bulutlu
5°C | 19°C
Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
6°C | 22°C

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) Projesi kapsamında uygulanan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), boru hattı güzergahı boyunca yerel nüfusa güçlü faydalar sağlamayı, sürdürülebilir projelerle bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, sağlanacak fon desteğinin hibe olarak verilmesi kararlaştırılmış olup ilk hibe çağrısı 21/02/2017 tarihinde duyurulmuştur.

Hibe programı hakkında genel bilgi vermek, temel başvuru koşullarını aktarmak ve başvuru yapacakların proje hazırlama kapasitelerini geliştirmek için ''TANAP'' Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında 09/03/2017 ve 10/03/2017 tarihlerinde ilinizde '' Bilgilendirme Toplantıları'' düzenlemiştir.

Bu kapsamda, edinilen şifahi bilgiler doğrultusunda Proje güzergahındaki bölgelerde özel danışmanlık firmaları ücret karşılığı hibe destek projesi hazırlamak amacıyla yerel halk ile irtibata geçtiği tespit edilmiştir. TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları'nın hiçbir özel danışmanlık firması ile ilgisi bulunmamakta olup bölge halkımızın mağduriyet yaşamaması adına ilinizde konuya ilişkin gerekli bilgilendirmenin yapılması hususunda gereğini arz ederiz.


Copyrigt © 2017 Narman Belediye Başkanlığı ® Yerel Yazılım ||ERZURUM Tüm Hakları Saklıdır