Cuma
Az Bulutlu
-12°C | 4°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
-15°C | 0°C
Pazar
Çok Bulutlu
-8°C | 3°C

Peri Bacalarını Temizlediler

Peri Bacalarını Temizlediler

Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Dr. Öğr. Üyesi Bilal Nişancı yürütücülüğünde çevre temizliği ve farkındalık oluşturmak amacı ile ilçe merkezi ve Narman Peri Bacaları’nı çöplerden arındırdılar. 

Narman Meslek Yüksek Okulu’nda bir araya gelen yaklaşık 100 öğrenci, ellerinde çöp torbaları ile belediye binası önüne kadar yürüyerek ilçede çevre temizliği yaptılar. Öğrencileri kapıda karşılayan Narman Belediye Başkanı Burhanettin Eser, duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.
Öğrenciler, Atatürk Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) koordinasyon birimi tarafından desteklenen toplumsal duyarlılık projesi kapsamında daha sonra Narman Peri Bacaları bölgesine geçerek çevre temizliği yaptılar.


Amaçlarının Narman İlçe Merkezi ve Narman Peri Bacaları çevresinin temizliği konusunda farkındalığın oluşturmak olduğunu ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Bilal Nişancı, “ Bu kapsamda UNESCO tarafından koruma altına alınan Narman Peri Bacaları, Narman ilçe merkezi ve Narman MYO kampüsünde yoğun öğrenci katılımıyla çevre temizliği etkinliği yapıldı.  Gençlerin ve Narman ilçe halkının çevre duyarlılığına farkındalık oluşturan bu çalışma, Atatürk Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen 8010 Proje ID ve FLP-2019/8010 kodlu araştırma projesi olup Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksekokulunda yapılmıştır” dedi.

Narman Belediye Başkanlığı