Pazartesi
Parçalı Bulutlu
-21°C | -10°C
Salı
Az Bulutlu
-19°C | -8°C
Çarşamba
Az Bulutlu
-16°C | -6°C

Narman'da Kurtuluş Coşkusu

Narman'da Kurtuluş Coşkusu

NARMANDA KURTULUŞ COŞKUSU

   Narman’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Sabah Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından 3. Ordu Şehitliğine yapılan ziyaretle devam etti. Daha sonra Oltu Caddesi üzerinde yapılan Narman’ın düşman işgalinden kurtuluşu törenine geçildi.
Törene Narman Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Ak Parti Erzurum Millet Vekili Orhan Deligöz,Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Adnan Arabul, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, Ardahan Üniversitesi Rektörü Mehmet Biber, siyasi parti temsilcileri , Daire amirleri, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Mehmet Balıkçılar, Garnizon Komutanı Arabul ve Belediye Başkanı İşleyen halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından törende Erzurum Ak Parti Millet Vekili Orhan Deligöz konuşma yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.
Erzurum Başbar oyunundan sonra atlı birliklerin geçişi yapıldı. Büyük beğeni alan gösterilerden sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisiyle tören devam etti.
Tören daha sonra okunan şiir ve halk oyunları gösterilerinin ardından tören sona erdi sona erdi.

Copyrigt © 2017 Narman Belediye Başkanlığı ® Yerel Yazılım ||ERZURUM Tüm Hakları Saklıdır